Pastiçeri

Sulaj

Çdo ditë

cilësi

https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2017/07/home_hero_top_02.png

Larmishmëri

produktesh

F.B.P SULAJ GRUP ME NJË TRADITË DISA VJEÇARE OFRON:

PRODHIME BUKE
PASTIÇERI
Konfeta
SHITBLERJE/SERVIS PAISJESH INDUSTRIALE
SULAJ-UNION 01

Furrë Buke Pastiçeri Sulaj garanton cilësinë dhe shërbimin e produkteve që ne ofrojmë. Një larmi produktesh dhe shijesh , duke u ndërthurur me idetë tuaja , të realizueshme nga ne , bëjnë që festa juaj të jetë e paharrueshme. Të disponueshëm 24 orë për tu pergjigjur kërkesave tuaja. Mbetemi në pritje të bashkëpunimit tuaj…

https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2017/07/signature_04.png

SELMAN SULAJ

Shefi i Pastiçerisë
https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2023/06/shef-pasticerie1.jpg-121212.jpg
https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2017/07/home_ingredients_01.jpg

Historia jonë

6 vëllezër me një qëllim të përbashkët ,të cilët punojnë për të vazhduar traditën e përpunimit të produkteve të brumit. 12 vite në Greqi trajnim dhe punë.Në vitin 1999 nis aktivitetin biznesi për herë të parë në Tiranë. Prodhimi i brumit një traditë familjare ndër breza. Të parët e Sulajve kanë qenë përgjegjësa prodhimi të bukës nëpër Europë si dhe në vendin e tyre të lindjes . Tradita ka vazhduar në kryeqytet duke ruajtuar standartin dhe cilesinë e prodhimeve për konsumatorin.

https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2017/07/home_ingredients_02.jpg
https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2017/07/home_ingredients_03.jpg
https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2017/07/home_ingredients_04.jpg
Furrë Buke & Pastiçeri

Shumllojshmëri produktesh dhe shijesh. Staf i kualifikuar dhe i përkushtuar për arritjen e cilësisë maksimale. Përkujdesemi në realizimin e kërkesave të klientit. Ruajmë traditën duke prodhuar produkte të hershme.

  • BUKË
  • ËMBËLSIRA
  • PASTIÇERI
  • PICA
Bukë e Bardhë
Miell, gjalpë, maja birre, kripë
Bukë me Susam
Miell, gjalpë, maja birre, kripë, susam
Bukë Integrale
Miell, gjalpë, maja birre,kripë, fara integrale
Franxhollë
Miell gruri, miell thekre, miell thekre i pjekur, miell elbi, kripë kuzhine, maja buke
Bukë Rrumbullake
Miell, gjalpë, maja birre, kripë
Byrek
Gjizë , qepë domate , spinaq , mish , salçiçe
Kalcone
Proshutë , djathë pice , kërpudha
Hamburger
Qofte , djathë pice, majonezë , domate , kastraveca
Tost
Sallam , djathë pice , sallatë jeshile
Sanduiç
Proshutë , djathë pice , majonezë, domate , kastraveca , sallatë jeshile
Amareta me Reçel
Miell , sheqer pluhur , gjalpë me temperaturë ambienti , vanilje , të verdha vezësh ,lajthi ose arra ,lëkurën e 1 portokalli , reçel
Amareta Dyshe
Miell , sheqer pluhur , gjalpë me temperaturë ambienti , vanilje , të verdha vezësh ,lajthi ose arra ,lëkurën e 1 portokalli , biskotë , vanilje
Biskota Vanilje
Gjalpë, sheqer, ekstrakt vaniljeje, qumësht, kripë , të verdha vezësh , miell
Gurabie
Vezë, miell ,qumësht , sheqer , sodë buke
Gurabie Biskotë
Vezë, miell ,qumësht , sheqer , sodë buke , biskotë
Ballokume
Sheqer (jo i bluar), mielli misri i situr, gjalpë i freskët , vezë
Briosh
Miell ,sheqer ,gjalpë . kos natyral , të verdha vezësh , kanellë pluhur
Revani
Vezë të freskëta fshati , sheqer , miell. sherbet, sheqer , ujë, sheqer vanilje , rrathë të hollë limoni
Trileçe
Vezë, sheqer, miell, qumesht panna , qumesht kutie, qumësht panda, karamel i parapergatitur
Tollumba
Miell, gjalpë ,vezë , kripë , kripë , ujë , shurup , sheqer , lëng limoni
Ashure
Grurë, sheqer kaf , ujë, arra të copëzuara, niseshte misri
Cheesecake
Biskota, gjalpë i shkrirë, krem djathi, panna, qumësht, sheqer pluhur , lëng limoni, mjedra
Pana Cotta
Qumësht me yndyrë , pana, limon organik, sheqer , fletë xhelatinë për ëmbëlsira
Pop Kek
Vez, miell, sheqer, qumesht, yndyr, pluhur per fryrje
Pasta Frola
Ujë me miell, sheqer, margarinë, vezë, sodë, kos, reçel
Raffaelo
Sheqer pluhur, sheqer vanilje, Bajame ose lajthi, Kokos pluhur, gjalp i butë, lëng portokalli, çokollatë e bardhë, arrë kokosi e grirë
Zup
Qumësht, të verdha veze, sheqer niseshte, vanilje, biskota të thërrmuara, arra të thërrmuara, Kanellë
Bonbone
Qumësht i freskët, sheqer, gjalpë, kafe ose kakao
Krem Karamel
Qumësht, sheqer, vezë të plota + 1 të verdhë, pana për ëmbëlsira, vanilie, Përbërësit për karamelin: sheqer, uje
Akullore
Banane , biskotë , çokollatë , fruta pylli , lajthi , vanilje , pjepër , snikers , kos , arra , luleshtrydhe , tiramisu , karamel , kivi
Margarita
Salcë,domate të freskëta, mozzarela, rigon, borzilok
Kapriçoza
Salcë, mozzarela, proshutë , ullinj , speca , kërpudha
4 stinët
Salcë, mozzarela, proshutë , ullinj , speca , kërpudha , ton , sallam pikant
Sallam proshutë
Salcë, mozzarela, proshutë , sallam
Proshutë Kërpudha
Salcë, mozzarela, proshutë , kërpudha
La Crema
Salcë, mozzarela, proshutë e tymosur, pana, kërpudha
Tartuf
Salcë, mozzarela, proshutë , kërpudha , tartuf
Vegjetariane
Salcë, mozzarela, ullinj , speca , kërpudha , domate
Suxhuk
Salcë, mozzarela, suxhuk, ullinj , speca , tabasco
4 Djathërat
Salcë, mozzarela, gorgonzola , ricota , djathë guda
https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2017/07/bread_type_02.png
https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2017/07/bread_type_03.png
https://fbpsulaj.com/wp-content/uploads/2017/07/bread_type_01.png

Produktet më të preferuaraZgjedhja e çdo klienti

Bukë fshati e bardhë
Bukë fshati e bardhë
Përbërësit

1 pako maja e thatë
1 lugë çaji me sheqer
3 filxhanë (çaji) me miell të bardhë
1 gotë me ujë
1 lugë e gjysmë çaji me kripë
2-3 lugë gjelle me vaj ulliri
Miell të bardhë shtesë për punimin e brumit.
120Lek
Bukë e zezë
Bukë e zezë
Përbërësit

250 g miell spelte i pasitur
250 g miell gruri i pasitur
180 g fara të përziera (luledielli, kungulli, liri)
100 ml vaj ulliri
380 ml ujë i ngrohtë
1 lugë gjelle sheqer
1 lugë kafeje kripë me majë
10 g maja e thatë
100Lek
Bukë rrumbullake
Bukë rrumbullake
Përbërësit

400 g miell (mund të nevojitet pak a shumë);
200 ml ujë;
1 lugë çaji maja e thatë;
½ lugë çaji sheqer;
kripë;
vaj vegjetal (3-4 lugë gjelle).
100Lek
Franxhollë
Franxhollë
Përbërësit

Miell Gruri,
Miell Thekre,
Miell Thekre i Pjekur,
Miell Elbi,
Kripë Kuzhine,
Maja Buke.
110Lek
Bukë integrale
Bukë integrale
Përbërësit

500 g miell integral gruri
1 lugë çaji kripë
300-400 ml ujë të ngrohtë
1 qese majë e thatë ose
25 g maja e freskët
2 luge vaj ulliri
130Lek

Çfarë ofrojmë

Ofrojmë për ju prodhime të shumëllojshme në mënyrë që çdo konsumator të gjejë veten. Zgjedhjet që ofrohen janë të panumërta, që nga buka e grurit masive e bardhë dhe e zezë, buka e thekrit, buka e fshatit, buka integrale me fara,bukë misri etj.
Realizime unike të prodhuara me dorë si dhe gjysëm të gatshme. Shumëllojshmëri dizanjesh për çdo lloj gëzimi si fejesa, martesa , babyshower , ditëlindje etj… Konfeta të personalizuara sipas deshirës së klientit.
Shumllojshmëri produktesh dhe shijesh. Staf i kualifikuar dhe i përkushtuar për arritjen e cilësisë maksimale. Përkujdesemi në realizimin e kërkesave të klientit. Ruajmë traditën duke prodhuar produkte te hershme.
Realizojmë për ju lavaman , frigorifera , ngohëse , dhoma frigoriferike , arredime ambjentesh si psh supermarket, bare , restorante. Bejmë riparime të pajisjeve të ndryshme. Shesim dhe blejmë pajisje industriale me garanci.